Ve Vietnamu musíš zažít

Taky si do svého bucket listu píšete Vietnam? Já si jej tam taky napsal a letos na jaře i splnil! A stalo to zato ? No jasně, že jo. Povím vám o místě Ha Giang motorbike loop, které stojí za to v bucket listu mít. 

Po tom, co jsem letecky dorazil do Saigonu na jihu Vietnamu a pomoci autobusů, letadel a motorek se přes různé skvělé a zajímavé místa dostal vlakem až do Hanoje, začal můj trip, který mě do Vietnamu bude vracet napořád. 

Abych zdůraznil o jak skvělém místě budu psát, musim o vietnamu říci, že je  to velmi rušný kout světa, velmi navštěvovaný turisty  pocházející odevšad. Rychlý ekonomický růst a ekologická nepřipravenost pak některá místa dělá méně atraktivní, než jak je najdete v průvodci.  Avšak stále se tady najde pár míst, které si naprosto užijete. 

Úplně na severu mapy Vietnamu najdete město Ha Giang. Když mrknete do googlu, už tohle místo je famózní.  Všude kolem hory, džungle, vůně tradičního jídla a prodejci různého zboží. Odtud začíná jedinečná tour na motorce, kterou si pronajmete za pár stokorun v místním hostelu a k ní dostane mapu s trasou, na kterou máte vymezené 4 dlouhé dny.

Každý den  tak projíždíte pohodovou rychlostí bezpečnými cestami, které vedou skrze nádherné hory pokryté džunglí. Nikde žádná doprava, zbytečné auta. Jen vy a  pár přátel, které potkáte v hostelu den před začátkem cesty, na svých motorkách.  Tu a tam projede nějakou vesničku, kde si dáte vietnamskou kávu a ochutnáte jídlo od místních lidí. Mapa značí i skryté vodopády, jeskyně a poutní místa, které rozhodně nechcete vynechat.  Během cesty se všude možně potkáváte i s dalšími cestovateli a každý večer pak u piva probíráte prožité zážitky. Neskutečně příjemnou a svobodnou atmosféru  dodává i fakt, že jsem se na motorce cítil jako na Harleyi i když jsem řídil 125ku poloautomat,vzhledem připomínající skutr. 

Poslední den  jsem se vrátil do místa odkud jsem vyjel a ještě jednu noc jsem strávil v hostelu s bazénem, kde tradičně kromě piva nabízeli i vodní dýmky.  

Řeknu vám, že tohle místo je pro mě opravdu speciální. Krom všech těch dojmů  okolo samotné cesty se mi líbí, že jsem tady nepotkal moc klasických turistů a příroda je skoro nedotčená tunami plastů.


Zpět do obchodu